18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
 
Kaymakamımız Sayın Köken'in 18 Mart Çanakkale Şehitlerimizin Yıldönümü Mesajı ;
 

Çanakkale'de yazılan zafer destanını, o destanın şanlı kahramanlarını bir kez daha hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum. 


Çanakkale, namusu bildiği vatanının ve milletinin bekası için gül bahçesine girer gibi toprağa düşen yüzbinlerce kınalı kuzunun eseridir. 
 

   Çanakkale "Biz kimiz?" sorusuna verilmiş ve tarihten silinemeyecek kadar büyük bir cevaptır. Azmin ve imanın teknolojiye sırt üstü vurduğu bir harptir. 
 

     Milletlerin de imtihanları vardır. İşte Çanakkale de milletimizin şahlanışına ve bir millet olarak dünya sahnesinde yeniden yükselişine zemin hazırlamıştır. Çanakkale'de, tarihimize altın harflerle yazılan zafer, istiklalimizin ve istikbalimizin de bir manifestosudur. Ve milletimizin imtihanı alnının akıyla geçtiğinin gurur tablosudur.   
 

      Bu düşüncelerle, Çanakkale Deniz Zaferimizin yıl dönümünde, 18 Mart Şehitler Günü'nde, acılarını milletçe yüreğimizde hissettiğimiz ve harp meydanlarında yitirdiğimiz tüm şehitlerimize Mevla’dan rahmet diliyorum. Ayrıca terörle mücadelede, 15 Temmuz’da şehit düşen tüm kardeşlerimi rahmetle anıyorum. Yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyorum. 
 

        Milletimizin gururu, Çanakkale Deniz Zaferimizin kutlu ve mübarek olsun. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun, Allah onlardan razı olsun. 
 

Muammer KÖKEN 

  Kaymakam                                              

aa
aa