Kaymakamlığımızca Hazırlanan Farkında Ol Değiştir Projesinin İlk Toplantısı Yapıldı
 
İlçemizde uygulamaya konulan “Farkında Ol Değiştir”  projesi kapsamında birim müdürleri ve proje ekibinde görev alan personellere yönelik 29.03.2017 tarihinde Kaymakamlığımız Konferans Salonunda İlçemiz Kaymakamı KÖKEN tarafından katılımcılara bilgi verildi.
 
Kaymakam KÖKEN; “ Farkında Ol, Değiştir” Projesi ile ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personellerin düzenli, verimli çalışmasını sağlamak, verimliliğin artırılması konusunda gerekli tedbirleri almak olduğunu ifade etti. Kurum çalışanların “işletme körlüğünden”  kurtularak, önce kendi eksik  ve  kusurlarını görmesi  ve kusurları giderici  önlemlerin alması gerektiğini belirtti. Büyük değişimler için küçük değişimlerle işe başlanması ve kurum çalışanlarının verimli çalışmaya engel olan  iş  yerindeki  fiziki unsurların (ses, ışık, sıcaklık, güvenlik, ergonomi vb.)kurallara dikkat edilerek yapılandırma içerisinde olmalarını, kurumların önceki ve sonraki hallerini ve elde edilen verimi ortaya koyan ölçek ve testler uygulayarak sonuçlarını bildirmelerini, Projenin amacının kamu hizmetlerinde vatandaş memnuniyetinin sağlanması olduğunu belirten Kaymakam KÖKEN verimliliğin artırılması konusunda değişime karşı direncin kaldırılmasını belirti.
 
Sayın KÖKEN, Bingöl Genç ilçesinde görev yaptığı dönemde ilçede eğitim kurslarının eksik olduğunu fark edip,  kurs açılarak bu eksikliğin giderildiğini ve bu kurslarda üniversiteye hazırlanan Emre DİNÇ’in Keskin TMO da muhasebeci olarak işe başladığını söyledi.
 
“Farkında Ol Değiştir” projesiyle  İlçemizde  kaliteli,  verimli bir kamu hizmeti sunarak Kültür ve sanata önem veren, Eğitimde başarı hedefleyen, Sporla sosyalleşen , Kitabı hayatın içine alan , İstihdam yaratan  projeler üreten nezih bir ilçe hedeflediğini  Bütün kurumlarımızın bu hedefler ışığında çalışması gerektiğini ifade etti, katılımcıların soru görüş ve önerilerini dinledikten sonra toplantıya son verildi. 29.03.2017
 
 
 
 
aa
aa