2017-2018 Eğitim ve  Öğretim   ilk yarı yılının sona ermesiyle tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de çocuklar  karnelerine kavuştu.  İlçemiz Kaymakamı Muammer KÖKEN’de çocukların bu heyecanına ortak oldu.
 
Atatürk İlkokulunda düzenlenen karne törenine katılan Kaymakam KÖKEN   merakla ve heyecanla karnelerini bekleyen öğrencilere karnelerini dağıttı. Törende sınıfları gezip öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam KÖKEN, öğrencilerle sohbet edip velilere nasihatlerde bulundu. İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından alınan kışlık ayakkabıları öğrencilere dağıttı.
 
Karne dağıtımında öğrenci ve velilere seslenen  Kaymakam KÖKEN; “İlçemizde ilk önceliğimiz eğitimdir. Kaliteli eğitim vermek için herkes üzerine düşen görevi yapmalı. Yıl boyunca derslerine çalışıp başarılı olan öğrencileri tebrik ederim. İleri de ister mühendis, ister doktor hangi meslek sahibi olursanız olun ama önce iyi bir insan olun.  Şimdi tatil zamanı, tatilde kaliteli zaman geçirin, bol bol kitap okuyun, ” deyip tüm öğrencilere iyi tatiller diledi.
 
aa
aa